Slovácká galerie

Slovácká galerie v Uherském Hradišti vznikla v roce 2006 a zaměřuje se především na nákup obrazů, jejich vystavování a publikační činnost.

Kontaktní místo galerie se nachází v prodejně starožitností I. K. Art, v centru Uherského Hradiště v Otakarově ulici v krásně zrekonstruovaném secesním domu „U krále Matyáše„. Poloha a reprezentativní prostory domu přímo vybízejí k pořádání výstav a prezentaci obrazů, kterými se zabýváme již od našeho vzniku v roce 2006, kdy jsme uspořádali první výstavu obrazů – „Malíři SVUM“.Zde byla prezentována díla Joži Uprky, Antoše Frolky, Josefa Jambora, Romana Havelky,Aloise Kalvody, Augustina Mervarta, Jiřího Heřmana a dalších významných členů tohoto spolku.

V roce 2007 jsme se podíleli na výstavě obrazů Joži Uprky a Antoše Frolky a pro rok 2008 jsme připravili v naší galerii výstavu obrazů malíře Augustina Mervarta.

V roce 2009 jsme pro výstavu obrazů Joži Uprky v Zámecké galerii v Holešově zapůjčili několik kusů z naších sbírek

Na rok 2010 jsme připravili výstavu „Mařákova škola, čeští krajináři“.

V současné době jsem se podíleli na vzniku monografie malíře Jiřího Heřmana, jejíž vydání bude provázla rozsáhlá výstava obrazů v Galerii Slováckého muzea, zachycující kompletní průřez jeho tvorbou.

Vzhledem ke stálému rozšiřování našich sbírek rádi uvítáme Vaši nabídku obrazů malířů Sdružení výtvarných umělců moravských a českých krajinářů konce 19. a počátku 20. století.

Díky naší aktivní výstavní činnosti vám můžeme garantovat, že Vaše obrazy budou při každé vhodné příležitosti prezentovány veřejnosti a nezapadnou tak do anonymních sbírek.

Nabízíme Vám profesionální přístup při nákupu Vašich obrazů, bezplatnou konzultaci a poradenství při stanovení jejich ceny.

Před Vaší návštěvou nás prosím kontaktujte mailem, nebo telefonicky.

Ing. Jan Preclík